Podsumowanie projektu

Podstawa

Istnieje wielki problem z brakiem właściwej edukacji przedsiębiorczości społecznej. Ta dziedzina studiów i, co najważniejsze, jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju w naszym kraju. Poprzez współpracę i transnarodową wymianę praktyki planujemy poszerzyć nasz pogląd na spektrum problemów w odniesieniu do tego problemu. Podstawowe potrzeby są jasne – edukowanie nauczycieli uczestniczących w projekcie, dzielenie się doświadczeniem i planowanie razem tworzenia kolejnych projektów o znacznie większym zakresie.

Ubiegamy się do tego projektu, ponieważ chcemy stworzyć profesjonalne konsorcjum, które przygotuje koncepcje szkoleniowe wysokiego szczebla dla osób, które chcą założyć jednostkę gospodarki społecznej i zajmować się przedsiębiorczością społeczną. Chcemy przygotować konkretny przewodnik. Uważamy, że gospodarka społeczna jest dobrą formą zwalczania wykluczenia społecznego. Wśród naszych partnerów mamy dwie spółdzielnie społeczne – polski i włoski, co daje praktyczny aspekt naszym obradom i naszej pracy projektu.

Zauważyliśmy, że często młodzi przedsiębiorcy pozostają w spokoju ze swoimi pomysłami i nie mają nikogo, kto mógłby pomóc, pomagać, doradzić. Wynik naszego projektu ma pomóc dorosłym ludziom rozwinąć umysł przedsiębiorczości w dziedzinie rolnictwa pionowego poprzez rozwiązanie zmian klimatu i bezrobocia. Rozpatrując się z tymi problemami, staramy się wspierać korzystanie z ICT i pragnienia zachęcania do korzystania z tych narzędzi zastosowanych do tej konkretnej grupy docelowej, aby poprawić jakość uczenia się, zapewnić dostęp do zasobów i usług online, a jednocześnie w tym samym czasie, a jednocześnie Udzielanie informacji zwrotnych na temat postępów i tworzenia warunków zwiększania i poprawy umiejętności przedsiębiorczych młodych ludzi i umożliwiania im stawania się bardziej znanego na rynku pracy lub na to
naprzód z ich pomysłem biznesowym w dziedzinie biznesu rolnictwa miejskiego. Jeden z naszych rezultatów jest chętny do opracowania platformy crowdsourcingowej.

Cele

Naszym głównym celem w tym projekcie jest dzielenie się doświadczeniami, wiedza i zdobywanie przydatnych kompetencji dla przyszłych programów obserwacyjnych. Jednym z projektów potencjalnych, które planujemy przeprowadzić, jest stworzenie szeroko zakrojonego programu edukacyjnego na temat budowania wspólnego kolektywu społecznego dla zaangażowanych stron. Złożoność tego projektu wymaga, abyśmy stali się nie tylko praktykami, ale także poszerzenie naszych perspektyw na całą gamę przedmiotów wokół przedsiębiorczości społecznej. Takie przedsiębiorstwo wymaga od nas prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie i aby odpowiednio koordynować nasze przyszłe kroki, musimy dzielić dobre praktyki, znaleźć najczęstsze, a także mniej powszechne wady w przedsiębiorczości społecznej.

Realizacja

Planujemy przede wszystkim stworzyć bliskie relacje z naszymi nowymi partnerami w tym projekcie. Jest to również bardzo ważne, aby zaostrzyć obligacje z naszymi partnerami z projektów z przeszłości. Relacje w ramach partnerów i interesariuszy są czymś prawie niekwestionowanym. Pomaga tworzyć świetne projekty w przyszłości, zapewnia możliwości ciągłego wzrostu i rozwoju. Współpraca transnarodowa jest czymś, co przynosi ludzi z różnych kultur, aby dzielić się pomysłami, wymieniać myśli i doświadczeniowe oraz tworzyć nowe możliwości od beneficjentów naszych projektów.

Biorąc to wszystko pod uwagę, naszymi głównymi działaniami, na których koncentrujemy się na wdrażaniu na tym etapie, jest stworzenie środowiska do wymiany wiedzy wodnej poprzez spotkania w centrali każdej organizacji.

Wyniki

Wszystkie organizacje tego konsorcjum zajmują się podobnymi problemami i problemami społecznymi, w tym edukacją dorosłych, zwalczaniem wykluczenia społecznego, nowych technologii oraz gospodarki społecznej i przedsiębiorczości. Są zjednoczone poprzez rozwiązywanie problemów społecznych i mają wspólne cele. Właśnie dlatego powstał projekt SPOCENTER. Ecoinstituto wdrożył projekty UE w dziedzinie gospodarki społecznej. Przeprowadzili także badania nad przedsiębiorczością społeczną. Ecoinstituto wdrożył również projekty UE związane z nowymi technologiami. Fundacja Zamenhof Foundation wdraża projekt NCBIR w ramach NCBIR w ramach programu Power; Ecoinstituto i Fundacja Zamenhof Zamenhof wdrażają obecnie jedno Erasmus Plus „Umiejętności marketingowe w mediach społecznościowych dla młodych osób niepełnosprawnych”. Pozostali partnerzy mają również wieloletnie doświadczenie w innowacyjnych praktykach szkoleniowych, a także w edukacji dorosłych. Ten projekt został stworzony w wyniku:

  • Badania nad innowacjami społecznymi i coachingiem społecznym przeprowadzonym przez Zofia Zamenhof Foundation w ramach wcześniej wdrożonych projektów,
    -Badania społeczno-ekonomiczne przeprowadzone przez Ecoinstituto w ostatnich latach,
  • obszerne praktyczne doświadczenie innych partnerów w zakresie edukacji dorosłych i gospodarki społecznej,
  • Spółka społeczna osób prawnych „Centrum USŁUG ŚRORODOWAKOWYCH” Polska i przedsiębiorstwo społeczne Centro Solidarietà Giovani „Giovanni Missio” z Włoch.

Główna złożoność projektu dotyczy podejścia edukacyjnego, które ma na celu innowacyjne metody uczenia się i rozwóju poprzez udział w spotkaniach i szkoleniach, mediach społecznościowych, a także nieformalnej nauce w środowisku online. W rzeczywistości istnieje wiele różnic między uczeniem się w pełnym wymiarze godzin i online w edukacji dorosłych, a badania pokazują, że cechy takie jak samodyscyplina, motywacja wewnętrzna, autorefleksja, samoocena, ale także ocena zewnętrzna i wymiana doświadczeń są ważne w nauce. Na podstawie powyższych wniosków nasz projekt ma na celu eksperymentowanie z nową metodą uczenia się opartą na innowacyjnym uczeniu się online, później konfrontacji podczas spotkań i wymiany doświadczeń. Główną różnicą między projektami szkoleniowymi zaproponowanymi w projekcie jest podejście uczenia się oparte na innowacyjnym nieformalnym programie uczenia się opartym na bogatym doświadczeniu partnerów. Inny szczególnie ważny aspekt dotyczy grupy docelowej projektu składającej się z niskich i niewykwalifikowanych dorosłych z małych i średnich miast i wiosek. Mówiąc najprościej, projekt dotyczy następujących innowacyjnych problemów:- Opracowanie podejścia do wspierania nie formalnego uczenia się dorosłych w innowacyjnym uczeniu się online; – Wpływ wirtualnych relacji i kontaktów na edukację i wymianę doświadczeń; – Sprawdzanie, w jaki sposób nieformalne uczenie się może poprawić kapitał społeczny i jakie czynniki mogą poprawić uczenie się w środowisku uczenia się online; – możliwości rozwoju gospodarki i przedsiębiorczości społecznej poprzez wymianę doświadczeń międzynarodowych; – Eksperymentowanie z metodami oceny nieformalnych programów uczenia się. – Tworzenie i rozwój własnego programu szkoleniowego oparte na metodzie uczenia się mieszania. – Rozwój przedsiębiorczości społecznej w wyniku pogłębienia procesu edukacyjnego w dziedzinie praktycznej gospodarki społecznej.

Wszystko to dzieje się, aby zespół wymienił doświadczenia i stworzył koncepcję szerokiego projektu, jak tworzyć i prowadzić spółdzielnię społeczną. Sami uczestnicy będą mogli stworzyć podobne organizacje, aby pomóc osobom wykluczonym ze społeczeństwa. Pomaga ludziom wykluczonym ze społeczeństwa na rynku pracy i sprawia, że współpracują z takimi ludźmi.